sobota, 7 stycznia 2017

O mnie

Kim jestem?

Po pierwsze kobietą, a to już trochę dopowiada. Na pewno kobietą poszukującą. Umysł analityczny, taki co to lubi dogłębnie badać wszystko to co zasłyszy, przeczyta, odpowiednio kierunkować, a potem rozkładać na czynniki pierwsze. Właściwy algorytm to podstawa dobrego funkcjonowania dosłownie wszystkiego.

Z zawodu inżynier, prywatnie ludź taki jak Wy, borykający się z różnymi przeciwnościami losu. Mama słodkiej dwójki na drugim etacie, co to ma swoje mniejsze i większe zainteresowania, którymi lubi się dzielić z otoczeniem. A tutaj zaliczam między innymi tematy zdrowia i pozytywnego myślenia.

Interesują mnie przede wszystkim naturalne metody jego odzyskiwania. Celowo używam określenia „odzyskiwania”, bo naprawdę nie znam osoby w swoim otoczeniu, która jest dziś w 100% zdrowa.

W przyrodzie nic nie bierze się z niczego..

W swoim czasie walczyłam z endometriozą i Candidą. Niestety z Candidą boryka się dziś większość z nas i nawet o tym nie wie. Ja swojego wroga zdecydowanie oswoiłam.

Zanim stwierdzisz, że Ciebie to nie dotyczy – wykonaj parę krótkich TESTÓW.

W przeszłości bywało różnie, ale dzisiaj funkcjonuję jak każdy inny człowiek, który takich problemów nie ma. Nieskromnie stwierdzę, że zawdzięczam to w dużej mierze swojemu własnemu rozsądkowi. Dlatego właśnie moja symbioza – mój punkt widzenia.

Witryna nie skupia się jedynie wokół tych dwóch problemów – jest poświęcona ogólnie zaburzeniom autoimmunologicznym.

Jeśli podejrzewasz u siebie chorobę autoimmunologiczną - ten TEST ostatecznie rozwieje Twoje wątpliwości.

Endometrioza jest chorobą z autoagresji i czy to endo, czy Hashimoto, każdą z nich w dużej mierze powinno traktować się podobnie, bo mechanizm powstawania też jest podobny.

Jeśli dalej twierdzisz, że jelita i np. serce należy leczyć niezależnie, chyba czas na zmianę. Może uda mi się Ciebie tutaj do tego przekonać?

Dla lekarzy mój przypadek jest co najmniej intrygujący..

.. nie wspomnę już, że niemożliwy.. No ale cóż.. dzień w którym medycyna konwencjonalna zacznie oficjalnie kooperować z funkcjonalną będzie chyba tym samym, kiedy zdążę osiwieć..

I tak optymistyczna wersja moim zdaniem..

Dojście do obecnego stanu zdrowia zajęło mi wiele lat prób i błędów.

Pragnę podzielić się z Tobą swoimi doświadczeniami. Być może pomogą Ci one w drodze do zdrowia i zredukują liczbę Twoich prób i błędów. Historia na każdym kroku pokazuje, że dużo ekonomiczniej i efektywniej jest uczyć się na cudzych. Mogę posłużyć Ci za tego przysłowiowego „królika”.

Ja bólowi już dawno powiedziałam GŁOŚNE NIE i póki co tego się trzymam.

A po co ta stronka?

Po pierwsze dla rodziny i znajomych. Powtarzanie w kółko tych samych porad i przepisów zaczynało już być nie do zniesienia :)

Po to też, że większość z Was porad, zaraz po lekarzu, szuka u doktora Googla.. a tutaj niemały rozgardiasz panuje. A po to, że zdobywana latami wiedza wraca jak bumerang i domaga się wyjścia na światło dzienne.

Interesuję się w szczególności chemią nieorganiczną w zastosowaniach medycznych, czy hipnoterapią. Jestem też fanką krótkich głodówek połączonych z oczyszczaniem wątroby.

To co na pewno łączy moje wybory to metody bezpieczne i na każdą kieszeń. Odrzucam z założenia “medykamenty” z długą listą skutków ubocznych. Nie tędy droga.

Lubuję się w schematach, bo te najprościej trafiają do wyobraźni.

Niewiele znajdziesz tu beletrystyki. Nie dlatego, że nie lubię pisać, ale w necie sama nie czytam długich postów. Nasze oko ma tendecję do wychwytywania schematów na ekranie monitora. Postaram się być oszczędna w nadmiarze subiektywnych komentarzy :) To co jest dla mnie istotą, to rzetelna relacja.

Znajdziesz tu wiele prostych „Protokołów Na Zdrowie” oraz tematów, niepreferowanych raczej przez medycynę alopatyczną, które przede wszystkim podparte są moimi własnymi doświadczeniami.

Nie ma chyba takiej metody tu opisanej, której nie wypróbowałam wcześniej na sobie.

Żyjemy w dziwnych czasach. Nasze zdrowie bombardowane jest ze wszech stron.

Począwszy od środowiska, przez żywność, i na lekarzach kończąc. Ci często zamiast pomagać, szkodzą niestety.

 • Bo taki mają odgórny „prikaz”,
 • bo “..inaczej się nie da”,
 • bo „to jest niewyleczalne”..

Słyszałam to dziesiątki razy. Nie chcę tu absolutnie generalizować, bo znam i takich, co nieustannie szukają nowych rozwiązań. Fenomenem tych „outsiderów” jest jednak ciągłe dokształcanie się.

Nie masz innego wyjścia i to jest Twój obowiązek, żeby się dokształcać i kierunkować swoje zdrowie!

I nie mówię wprost o leczeniu. To zostawmy rzeczywiście lekarzom (dobrym lekarzom!), ale sprowadzenie swojego zdrowia na właściwe tory to jest już coś!

Czy da się w ogóle wyleczyć endometriozę?

Hmm.. nie ośmieliłabym się chyba na tak odważne stwierdzenie. Ta cholera gdzieś się czai.. Ja raczej nazywam to oswojeniem wroga, a medycyna funkcjonalna - wprowadzeniem choroby w remisję.

Jedno jest pewne: można żyć z endometriozą, czy inną chorobą autoimmunologiczną, jakby jej nie było. Jestem tego dobrym przykładem, jak też wiele innych osób, które nie poszły utartymi ścieżkami medycyny konwencjonalnej.

Jeśli więc cierpisz na endo, czy inną chorobę autoimmunologiczną..

.. lub chciałbyś po prostu doładować swoje akumulatory i mieć lepsze samopoczucie (a nie interesują Cię metody typu dopalacze czy energy drinksy) - myślę, że wyłuskasz tu coś dla siebie.

Zapraszam Cię do lektury, pisania, gadułowania. Opisujcie swoje doświadczenia, z chęcią wrzucę je na stronę.

Kasia Kurczyńska


Czytaj więcej - Moje zmagania z endo i misja tej witrynyZrzeczenie się odpowiedzialności

Nie jestem lekarzem i nie doradzam nikomu rezygnacji z konsultacji lekarskich. Sama zawsze korzystałam z takiego wsparcia. Namawiam jednak do szukania dobrego lekarza.

Opisuję tu wyłącznie swoją historię w dochodzeniu do zdrowia i prezentuję własne doświadczenia. Jednocześnie zaznaczam, że metody tu opisane nie są moimi autorskimi wymysłami. Należą w większości do lekarzy, których sukcesy potwierdzają liczne badania i wyleczeni pacjenci.

Obdarzeni jesteśmy intuicją i wolną wolą, a także posiadamy prawo do decyzji w kwestiach dotyczących naszego zdrowia. I taki też przekaz ma ta witryna.

UWAGA!

Z opisanych tu metod nie powinny korzystać osoby z przeszczepami z uwagi na niebezpieczeństwo odrzucenia przeszczepu. Metody te intensywnie odbudowują odporność systemu immunologicznego, co może grozić odrzuceniem przeszczepu.

3 komentarze:

 1. Kasiunia, piękna inicjatywa. Naprawdę się wzruszyłam. Ciesze się ze dzielisz się swoja wiedza z innymi. Może komuś pomogą Twoje doświadczenia?

  Pozdrawiam ciepło, mama

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały blog! Pełen pożytecznych i podanych w przystępnej formie informacji. Dogłębna, szczegółowa wiedza, płynąca z doświadczeń i z pasji autorki. Strona stworzona z myślą o wszystkich, dla których zdrowie jest najważniejsze.

  Mikołaj Gomółka

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć Siostra, widzę że strona w końcu się rozkręciła :)
  Oby więcej takich inicjatyw i dzięki za wszystkie zdrowotne porady :)

  Pzdr,
  Konrad.

  OdpowiedzUsuń