niedziela, 29 stycznia 2017

PROTOKÓŁ - Oczyszczanie Nerek
Poniższy Protokół oczyszczania nerek zawiera 3 Kuracje.

Jeśli masz poważne problemy z nerkami, stosujesz pełną serię. Kuracja nr 1 to podejście jednorazowe. Kurację nr 2 i 3 stosujesz naprzemiennie do czasu, aż problemy z nerkami znikną.

Kuracja nr 4 jest niezależną od ziół skuteczną kuracją na nerki.

W celu oczyszczania nerek, jako zabiegu poprzedzającego oczyszczenie wątroby, stosujesz przez tydzień opcjonalnie jedną z czterech poniższych kuracji, przy czym w Kuracji 1 wybierasz Wariant 1.Jeśli leczysz tym protokołem chorobę autoimmunizacyjną, zerknij na jakim etapie PROTOKOŁU Autoimmunologicznego właśnie się znajdujesz:


Kuracja 1 – wywar z obierzyn ziemniaka
Wariant 1 – kuracja doraźna

Ziemniaka najpierw starannie wymyj i grubo obierz. Obierki zalej ¾ szklanki wody i ugotuj do miękkości. Odwar pij ostygnięty w 3 – 4 porcjach w ciągu dnia przed jedzeniem. Wywar pij przez tydzień (pół szklanki dziennie). W trakcie kuracji ogranicz jedzenie mięsa.

  • wybieraj ziemniaki z uprawy naturalnej z ładną skórką

  • wyrzuć ziemniaki zazielenione i kiełkujące, ze względu na zawartość trującej solaniny.

  • przed obieraniem bulwy dokładnie umyj

Wariant 2 – kuracja długoterminowa

Obierki z kilku ziemniaków zalej 3.5 szklankami wody. Metoda przygotowania j.w. W zależności od potrzeb pije się go w ilości od 2 – 3 szklanek dziennie. Kuracja trwa 3 tygodnie. Potem zrób tygodniową przerwę i powtórz kurację.

Dla kogo wywar?

  • wywar świetnie się sprawdza doraźnie - przy nagłych bólach nerek czy reszty układu moczowego

  • dla cierpiących na kamicę nerkową. Wywar ma zdolność kruszenia i rozpuszczania kamieni nerkowych zwłaszcza kamieni, które składają się ze szczawianu wapnia nierozpuszczalnego wodzie. Wiadomo, że woda kartoflana rozpuszcza też osad wapienny np. w czajniku.

  • wywar rozpuszcza też kamienie żółciowe

Kuracja 2 – Mieszkanka ziołowa nr 1


50 g liścia brzozy

50 g liścia mącznicy

50 g ziela nawłoci

50 g naowocni fasoli

20 g kwiatu krwawnika

10 g kłącza rdestu wężownikaDzienna dawka: 2 łyżki mieszanki / 2.5 szklanki wody

Czas parzenia: 10 do 20 minut

Czas kuracji: 1 tydzień

Napar sporządzaj w naczyniu emaliowanym, szklanym lub porcelanowym, zalewając zioła wrzącą wodą, najlepiej oligoceńską lub przynajmniej filtrowaną, ogrzewaj pod przykryciem, nie doprowadzając do wrzenia (najlepiej trzymając naczynie w drugim, większym naczyniu z gotującą się wodą – tzw. łaźnia parowa). Po przecedzeniu i schłodzeniu napar jest gotowy do spożycia. Napar należy zużyć w ciągu dnia. Najlepiej przechowywać go w termosie. Wówczas zioła nie wymagają podgrzewania przy ponownym użyciu.

Napar pij naprzemiennie z Mieszanką ziołową nr 2.

Kuracja 3 – Mieszkanka ziołowa nr 2


50 g koszyczku rumianku

30 g liścia pokrzywy

30 g korzenia mniszka lekarskiego

30 g kłącza perzu

20 g ziela nawłoci

20 g kwiatostanu kocanki

10 g liścia orzecha włoskiegoDzienna dawka: 2 łyżki mieszanki / 2.5 szklanki wody

Czas parzenia: 10 minut

Czas kuracji: 1 tydzień

Sporządź odwar z 2 łyżek ziół na 2 1/2 szklanki wody doprowadź do wrzenia, gotuj kilka minut, następnie parz pod przykryciem 10 minut według powyższej metody. Po przecedzeniu pij 3-4 razy dziennie.

Kuracja 4 – Urolesan


Urolesan to dobra alternatywa dla tych, którym niekoniecznie chce się parzyć zioła. Zioła będą oczywiście silniejszą kuracją, jednak Urolesan to też dobry wybór.

Urolesan to ukraińskie krople na kamice nerkową i żółciową. Posiada działanie moczopędne, żółciopędne, rozkurczowe, pasożytobójcze, bakteriobójcze, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Oczyszcza jelita, wątrobe, układ moczowy oraz cały przewód pokarmowy.

To naturalny preparat na bazie olejków eterycznych i wyciągów z roślin.

  • Dawkowanie: 8 - 10 kropli z miodem pod język do całkowitego rozpuszczenia
  • Częstotliwość: 3 x dziennie przed posiłkiem lub 2h po
  • Czas kuracji podstawowej: 15 - 30 dni
  • Czas kuracji w ciężkich przypadkach - 45 dni


Powodzenia! :)


Czytaj więcej - PROTOKÓŁ - Oczyszczanie wątroby, czyli poważna „operacja” wątroby i pęcherzyka żółciowego (wg metody Huldy Clark i Andreasa Moritza)

2 komentarze: