wtorek, 28 lutego 2017

PROTOKÓŁ Candida 0 - ZBIORCZY
Protokół Anty-Candida został podzielony na 8 mniejszych protokołów, opisanych szczegółowo w niezależnych postach. Uznałam taki podział za konieczny z uwagi na dość zawiłe podejście w walce z kandydozą.

Wszystkie 8 modułów stanowi pełny pakiet do walki z Candidą. Osoby z Candidą zachęcam jednak do wykonania całego PROTOKOŁU Autoimmunologicznego.


Koniecznie przeczytaj WYTYCZNE, zanim zaczniesz stosować ten Protokół.


Większość substancji stosuje się do momentu wyzdrowienia, tj. zniknięcia np. białego nalotu na języku i innych oznak kandydozy.


Jednym wystarczy do tego 1 miesiąc, innym 6 miesięcy. W niektórych przypadkach trzeba liczyć rok, a nawet dłużej do całkowitego wyzdrowienia. Osobiście należałam to tej ostatniej grupy.Jeśli leczysz tym protokołem chorobę autoimmunizacyjną, zerknij na jakim etapie PROTOKOŁU Autoimmunologicznego właśnie się znajdujesz:


PROTOKÓŁ Candida 1 – Główny Atak (link)

Protokół ten stanowi główny atak na Candidę. Jest on w pełni kompleksowy i uderza we wszystkie stadia kandydozy, w tym Candidę systemową.

Protokół obejmuje następujące substancje:

PROTOKÓŁ Candida 2 – Anty-Biofilmy (link)

Biofilmy to takie miejsca, kryjówki, w których grzyby Candida i inne bakterie chowają się na czas zagrożenia. Są to miejsca, gdzie system odpornościowy nie reaguje. Możesz z powodzeniem stosować środki przeciwgrzybicze, czy antybiotyki bez szkody dla patogenów pochowanych w takich kryjówkach.

Biofilmy mogą występować zarówno w jelitach (w początkowym stadium Candidy), jak i całym organizmie (stadium bardziej zaawansowane). Zbudowane są z fibryn, czyli białek, do których budowy Candida używa metali ciężkich. Z biegiem czasu stają się one bardzo dojrzałe (hartowane) i coraz trudniejsze do usunięcia.

Protokoły Anty-Biofilmów są konieczne i niezbędne, aby usunąć wszelkie bezpieczne kryjówki dla grzyba Candida. Nie uwzględnienie tego etapu w innych protokołach jest zwykle jednym z głównych powodów, dlaczego Candida wciąż powraca. Jeśli nie usuniesz biofilmów Candidy, to ona nauczy się w perspektywie unikać wszelkich anty-grzybiczych środków, które stosujesz.

Protokół obejmuje następujące substancje:

 • Terpentyna/Nafta (bardzo silny)

 • Enzymy Proteazy (bardzo silny)

  Działają na zasadzie rozpuszczania białek. Biofilmy Candidy i inne również to struktury fibryny, które z czasem stają się coraz gęstsze i silniejsze, skutecznie osłaniając Candidę. Fibryny to formy białkowe

 • Płyn Lugola

 • Kwas Humusowy / Fulwowy (Mumijo)

 • Boraks

 • Alkalizację

PROTOKÓŁ Candida 3 – Detoks (link)

Detoksykacja to bardzo istotna część Protokołu Anty-Candida. Toksyny, takie jak metale czy halogenki, są bezapelacyjnie obce w naszych organizmach i bardzo trudne do usunięcia w całkości.

Protokół Candida – Detox nastawiony jest na usuwanie:

 • metali ciężkich

 • halogenków (brom, fluor, chlor)

 • aflatoksyn i micotoksyn – produktów przemiany materii grzybów Candida

Z czasem toksyny te destrukcyjnie wpływają na nasz metabolizm, równowagę hormonalną, wątrobę, zdenerwowanie (stres) i funkcjonowanie układu immunologicznego, dając Candidzie wolną rękę do dalszego rozprzestrzeniania się w organizmie.

Dzieje się tak dlatego, że metale ciężkie biorą między innymi udział w produkcji biofilmów Candidy – skutecznych kryjówek, gdzie patogen może się chować na czas zagrożenia.


W konsekwencji toksyny przyczyniają się do bardzo specyficznych objawów przewlekłej kandydozy, takich jak:

 • brak energii

 • mgła umysłowa

 • nieklarowne myślenie

 • senność

 • przewlekłe zmęczenie

 • bóle mięśni

Protokół obejmuje następujące substancje:

 • Tiosiarczan sodu (chlor)

 • Chlorella (metale ciężkie)

 • Molibden (aldehydy i alkohole we krwi – produkty przemiany materii Candida) – niezwykle ważny i niezastąpiony składnik Protokołu Candida

 • Płyn Lugola (fluor i brom)

 • Boraks (fluor)

 • Nadtlenek wodoru

 • Kwas alfa-liponowy – ALA (antyoksydant na aflatoksyny i mycotoksyny, ochrona wątroby)

 • Ostropest plamisty (antyoksydant na aflatoksyny i mycotoksyny, ochrona wątroby)

 • Witamina C (główny anty-oksydant)

 • Selen (antyoksydant na aflatoksyny i mycotoksyny, metale – rtęć, ochrona wątroby)

 • Kolendra (metale ciężkie)

 • Alkalizację

PROTOKÓŁ Candida 4 – Wątroba i Nerki (link)

Kwas alfa-liponowy, ostropest plamisty i selen to trójka bardzo silnych antyoksydantów do walki z Candida. Ich rola nie kończy się jedynie na detoksie opisanym w Protokole Candida – Detox, ale sięga dużo dalej.

Antyoksydanty mają za zadanie:

 • wspierać wątrobę w ciężkiej sytuacji usuwania nienaturalnej ilości toksyn
 • ochraniać nerki
 • wspomagać obciążoną tarczycę
 • produkować przeciwutleniacze usuwające z organizmu wolne rodniki i metale ciężkie (selen szczególnie nastawiony jest na rtęć)

Protokół obejmuje następujące substancje:

 • Kwas alfa-liponowy – ALA / Pycnogenol (antyoksydant na aflatoksyny i mikotoksyny, ochrania wątrobę - wskazany szczególnie dla kobiet z endo) / Glutation (wskazany generalnie przy chorobach autoimmunologicznych)

 • Ostropest plamisty (antyoksydant na aflatoksyny i mikotoksyny, ochrania wątrobę)

 • Selen (antyoksydant na aflatoksyny i mikotoksyny, ochrania wątrobę)

PROTOKÓŁ Candida 5 – Suplementy (link)

Wiadomym jest, że w przetworzonej diecie XXI wieku brakuje kluczowych składników odżywczych. Twierdzenie niestety tyczy się również produktów z pozoru prostych, nieprzetworzonych, takich jak warzywa i owoce.

Substancje odżywcze to inaczej dobrej jakości gleba, a dzisiejsze gleby są zubożałe i nadmiernie rekultywowane.

Witaminy i minerały, które pozyskujesz z owoców i warzyw, zależą od jakości gleby, na której wyrosły. Gdy ta jest naworzona pestycydami i glifosatem oraz nadmiernie eksploatowana, nie spodziewaj się, że wraz z jabłkiem zaczerpniesz odpowiedniej dawki witaminy C, a ze szpinaku zrobisz sobie zastrzyk żelaza.

Dochodzą do tego jeszcze problemy przyswajania składników odżywczych, z którymi coraz więcej ludzi ma dziś problem. W rezultacie mamy diagnozę: „niedożywienie”.

Większość zalecanych w Protokole witamin i minerałów ma na celu zniwelowanie powyższych problemów tak, aby organizm był w stanie stawić czoła poważnemu wyzwaniu, jakim jest usuwanie grzybów Candida.

Protokół obejmuje następujące substancje:

PROTOKÓŁ Candida 6 – Dieta (link)

Sugerowana w Protokole Dieta jest raczej zbiorem zasad, niż dietą samą w sobie. Sugeruje też, że w momencie wyleczenia można sporadycznie stosować pewne odstępstwa, oczywiście w granicach rozsądku i swojego dobrego samopoczucia.

Jednakże docelowo powinieneś traktować ją jako reżim na całe życie. Taka dieta to najlepsza profilaktyka prozdrowotna – filar każdego leczenia.


Protokół obejmuje:

 1. Protokół Autoimunologiczny
 2. Dieta Paleo
 3. Dieta Samuraja / Okinawska - moja obecna

Jeśli masz tylko Candida możesz od razu przejść do etapu Diety Okinawskiej (Samuraja), jednak z całkowitym wykluczeniem owoców w początkowej fazie leczenia. Osobiście wykluczyłabym owoce na pełny okres leczenia.

Jeśli masz chorobę autoimmunologiczną, postępujesz zgodnie z Instrukcją do Diety.

Ja miałam i chorobę autoimmunologiczną i Candida jednocześnie. Dietę rozpoczęłam więc Protkołem AIP bez owoców. Ojj.. ciężko było..

PROTOKÓŁ Candida 7 – Pasożyty (link)

PROTOKÓŁ Pasożyty nie jest nieodłącznym elementem całości Protokołu Anty-Candida. Protokoły od 1 – 6 stanowią kompletne podejście do walki z grzybem. Jednakże jeśli czujesz, że “stoisz w miejscu” , bądź z jakiś przyczyn nie osiągnąłeś wymiernych rezultatów, być może problemem są pasożyty?

Ten etap Protokołu Anty-Candida stosujesz dopiero po zakończeniu Etapów 1 - 6.

Zanim zastosujesz kurację rozważ wszelkie za i przeciw.

Osobom z Candida osobiście doradzam nie kończyć na tym etapie i wykonać resztę Protokołu Autoimmunolicznego:Jeśli leczysz chorobę autoimmunizacyjną, odrobaczanie tym bardziej zostaw sobie na 4 Etap leczenia - Aspekt Indywidualny. Może się okazać, że ten etap w ogóle nie będzie konieczny?

PROTOKÓŁ Candida 8 – Odbudowa Jelit (link)

Protokół Candida – Odbudowa Jelit jest etapem zamykającym walkę z chorymi jelitami. Po ciężkiej batalii, jaką stoczyłeś podczas zwalczania patogenów w układzie pokarmowym, czas na rewitalizację jelit, czyli zabiegi odnowy biologicznej:

 • załatanie nieszczelnego jelita
 • odbudowę flory bakteryjnej jelita
 • odbudowę wyściółki jelita (w tym zniszczonych kosmków jelitowych)


Protokół obejmuje zagadnienia:

Przykładowy schemat stosowania Całkowitego Protokołu Anty-Candida

UWAGA: Tabelki nie zawierają opcjonalnych produktów z Protokołu. Jeśli więc decydujesz się na substancje takie jak Pau Darco, błękit metylenowy, enzymy proteazy, terpentynę lub naftę, musisz uwzględnić je zamiast ich odpowiedników.Źródło: „Candida Killing So Sweetly” - Bill Thompson


Powodzenia! :)Czytaj więcej:

Jeżeli masz problem z oszacowaniem stanu swojego stanu zdrowia, pomoże Ci w tym TEST na Candidę.

- PROTOKÓŁ Candida – Dlaczego właśnie ten protokół, a nie inny?
- PROTOKÓŁ Candida 00 – Wytyczne
- PROTOKÓŁ Candida 0 – Zbiorczy
- PROTOKÓŁ Candida 1 – Główny Atak
- PROTOKÓŁ Candida 2 – Anty-Biofilmy
- PROTOKÓŁ Candida 3 – Detoks
- PROTOKÓŁ Candida 4 – Wątroba i Nerki
- PROTOKÓŁ Candida 5 – Suplementy
- PROTOKÓŁ Candida 6 – Dieta
- PROTOKÓŁ Candida 7 – Zapping i Pasożyty
- PROTOKÓŁ Candida 8 – Profilaktyka
Źródła:
Orian Truss - The Missing Diagnosis, 1983
William Crook - The Yeast Connection, 2003
Bill Thompson - Candida Killing So Sweetly, 2013
Walter Last - Overcoming Candida, 2012
Walter Last - Jak wyleczyć się z drożdżaków, 2014

6 komentarzy:

 1. Witam ! Czy książkę Bill Thompson - Candida Killing So Sweetly, 2013 można kupić w polskiej wersji językowej?Pozdrawiam.Robert

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam, przepraszam, że tak późno, ale nie miałam włączonej subskrybcji komentarzy. Niestety nie ma polskiej wersji tej książki, a brakuje moim zdaniem takiej pozycji na naszym rynku. Korci mnie czasami, żeby samej ją przetłumaczyć :) Tyle że z tego co wiem, potrzeba na to praw autorskich. A jest jakaś konkretna sprawa, czy rozdział, który Pana interesuje? Pozdrawiam, Kasia

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzień dobry! Dziękuję za tak szczegółowe wyjaśnienie walki z candidą. Mam jednak pytanie - czy podany plan przyjmowania suplementów będzie działał, gdy nie jem śniadania (jem tylko 2 posiłki dzienne)? Jeśli nie, to jak przyjmować dawki przypisane do śniadania?

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiem szczerze, że zabiłaś mnie tym pytaniem :) Po pierwsze zazdroszczę dojścia do 2 posiłków dziennie! Większość zaleceń w protokole dotyczy nie łączenia suplementów z jedzeniem, a nie odwrotnie. Nie znalazłam zapisu, że konkretne suplementy muszą być obowiązkowo brane z jedzeniem, natomiast zastrzeżeń nie łączenia z posiłkiem jest sporo. Moim zdaniem protokół powinien działać na 2 posiłkach, ale to moja własna dedukcja :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam! Czy może Pani podpowiedzieć gdzie szukać dobrego źródła tych suplementów? Czy apteka to wiarygodne źródło? A może poleci pani jakiś sklep internetowy?

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie da się tego kupić w jednym sklepie, a apteka to rzeczywiście nie zawsze jest dobre źródło. Chemię kupuję w Warchem (www.warchem.pl), chyba tylko im ufam na tym rynku. Chlorella i spirulina - Meridian, wit B right (Jarrow), zioła w centrum vilcacora (www.ziola.unadegato.pl), resztę suplementów (zielarnia Lucyna Wojtasińska - 509 011 017)

  OdpowiedzUsuń